606 682 695
Pon – Pt: 7:30–15:30 lub ustalane indywidualnie
bastion@bastion.pl

SEJFY NA NOŚNIKI MAGNETYCZNE

Sejfy na nosniki magnetyczne

HOME / SEJFY NA NOŚNIKI MAGNETYCZNE

Zadaniem sejfu na nośniki magnetyczne jest ochrona zapisanych na nich danych przed różnymi zagrożeniami zewnętrznymi. Wśród czynników, które mogą mieć katastrofalny w skutkach wpływ na zapisane informacje, znajdują się
● Otwarty ogień – Ogień jest najpoważniejszym niebezpieczeństwem, jakie może grozić nośnikowi. Wrażliwość pamięci magnetycznej na temperaturę ukazana jest w tabeli powyżej.
● Korozyjne gazy pożarowe – W przypadku pożaru wraz z ogniem powstają niebezpieczne gazy korozyjne. Błyskawicznie wdzierają się one do pomieszczenia przez otwory w drzwiach i ścianach, co może spowodować uszkodzenie lub zniszczenie zbiorów danych.
● Eksplozja – Pożarowi często towarzyszy niebezpieczeństwo eksplozji, ale do nagłego, niespodziewanego wybuchu mogą doprowadzić również inne czynniki. Zbiory danych ulegają wówczas całkowitemu zniszczeniu.
● Wilgoć – Mury i ściany z kamienia lub betonu zawierają do 15% wilgoci związanej, czyli wody. W przypadku pożaru w pomieszczeniu sąsiednim może to spowodować stuprocentową wilgotność powietrza. Jest to zbyt dużo, aby nośniki danych mogły pracować bezawaryjnie.
● Włamanie i kradzież – Nie tylko wpływy fizyczne stanowią zagrożenie danych. Częste są wypadki zuchwałego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży istotnego nośnika dokonane przez człowieka.
● Rozmagnesowanie – Jest to niewidzialne niebezpieczeństwo. Pole magnetyczne może rozmagnesować nośniki danych, co czyni je bezużytecznymi.
Sejfy na nośniki magnetyczne – więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w dziale Sejfy na nośniki magnetyczne.