606 682 695
Pon – Pt: 7:30–15:30 lub ustalane indywidualnie
bastion@bastion.pl

Sejfy na magnetyczne nośniki danych

Sejfy na magnetyczne nośniki danych

HOME / SEJFY NA MAGNETYCZNE NOŚNIKI DANYCH

Data sejfy – tak potocznie nazywane są sejfy ognioodporne służące do ochrony danych zapisywanych na wszelkiego typu nośnikach magnetycznych czyli między innymi: nośników danych z komputerów (wśród nich znajdują się streamery, dyskietki, zipy, itp.), taśmach video lub audio. Są one niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne (zwłaszcza temperaturę i wilgoć), maksymalne wartości tych parametrów przedstawiają poniższe zestawienia. To właśnie ta wiedza doprowadziła do stworzenia sejfów spełniających surowe wymogi bezpieczeństwa danych.

Przed czym chronią Data sejfy?

Zadaniem sejfu na nośniki magnetyczne jest ochrona zapisanych na nich danych przed różnymi zagrożeniami zewnętrznymi. Wśród czynników, które mogą mieć katastrofalny w skutkach wpływ na zapisane informacje, znajdują się
● Otwarty ogień – Ogień jest najpoważniejszym niebezpieczeństwem, jakie może grozić nośnikowi. Wrażliwość pamięci magnetycznej na temperaturę ukazana jest w tabeli powyżej.
● Korozyjne gazy pożarowe – W przypadku pożaru wraz z ogniem powstają niebezpieczne gazy korozyjne. Błyskawicznie wdzierają się one do pomieszczenia przez otwory w drzwiach i ścianach, co może spowodować uszkodzenie lub zniszczenie zbiorów danych.
● Eksplozja – Pożarowi często towarzyszy niebezpieczeństwo eksplozji, ale do nagłego, niespodziewanego wybuchu mogą doprowadzić również inne czynniki. Zbiory danych ulegają wówczas całkowitemu zniszczeniu.
● Wilgoć – Mury i ściany z kamienia lub betonu zawierają do 15% wilgoci związanej, czyli wody. W przypadku pożaru w pomieszczeniu sąsiednim może to spowodować stuprocentową wilgotność powietrza. Jest to zbyt dużo, aby nośniki danych mogły pracować bezawaryjnie.
● Włamanie i kradzież – Nie tylko wpływy fizyczne stanowią zagrożenie danych. Częste są wypadki zuchwałego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży istotnego nośnika dokonane przez człowieka.
● Rozmagnesowanie – Jest to niewidzialne niebezpieczeństwo. Pole magnetyczne może rozmagnesować nośniki danych, co czyni je bezużytecznymi.

Dowiedz się więcej