Pon – Pt: 7:30–15:30 lub ustalane indywidualnie

606 682 695

facebook_page_plugin
 

Sejfy na nośniki magnetyczne


 

Zadaniem sejfu na nośniki magnetyczne jest ochrona zapisanych na nich danych przed różnymi zagrożeniami zewnętrznymi. Wśród czynników, które mogą mieć katastrofalny w skutkach wpływ na zapisane informacje, znajdują się

  • Otwarty ogień - Ogień jest najpoważniejszym niebezpieczeństwem, jakie może grozić nośnikowi. Wrażliwość pamięci magnetycznej na temperaturę ukazana jest w tabeli powyżej.
  • Korozyjne gazy pożarowe - W przypadku pożaru wraz z ogniem powstają niebezpieczne gazy korozyjne. Błyskawicznie wdzierają się one do pomieszczenia przez otwory w drzwiach i ścianach, co może spowodować uszkodzenie lub zniszczenie zbiorów danych.
  • Eksplozja - Pożarowi często towarzyszy niebezpieczeństwo eksplozji, ale do nagłego, niespodziewanego wybuchu mogą doprowadzić również inne czynniki. Zbiory danych ulegają wówczas całkowitemu zniszczeniu.
  • Wilgoć - Mury i ściany z kamienia lub betonu zawierają do 15% wilgoci związanej, czyli wody. W przypadku pożaru w pomieszczeniu sąsiednim może to spowodować stuprocentową wilgotność powietrza. Jest to zbyt dużo, aby nośniki danych mogły pracować bezawaryjnie.
  • Włamanie i kradzież - Nie tylko wpływy fizyczne stanowią zagrożenie danych. Częste są wypadki zuchwałego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży istotnego nośnika dokonane przez człowieka.
  • Rozmagnesowanie - Jest to niewidzialne niebezpieczeństwo. Pole magnetyczne może rozmagnesować nośniki danych, co czyni je bezużytecznymi.

 

 

 

Sejfy na nośniki magnetyczne - więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w dziale Sejfy na nośniki magnetyczne.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.